Przy drodze do wsi Stoczek biegnącej początkowo przez las, w odległości około 300 m od klasztoru, po prawej stronie, wzniesiono około 1742 r. murowaną kapliczkę w kształcie konchy na wysokim masywnym cokole, na planie nieregularnego wieloboku (pięciobok z ośmioboku). W półokrągłej niszy znajduje się drewniana rzeźba NMP Niepokalanie Poczętej - Immaculaty autorstwa Krzysztofa Perwangera.
Przy drodze do wsi Klejdyty po prawej stronie drogi w odległości około 130 m od jej krawędzi, znajduje się barokowa kapliczka z roku 1749. W jej półkolistej wnęce pierwotnie znajdowała się drewniana rzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem również wykonana przez Krzysztofa Perwangera (z 1749 r.).We wnęce kapliczki obecnie znajduje się współczesna figura. Rzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem wykonana przez Krzysztofa Perwangera przeniesiona została do współczesnej kapliczki usytuowanej przy drodze do Klejdyt, niemal naprzeciwko zespołu pielgrzymkowego, frontem zwróconej do drogi i klasztoru. Kapliczka ta nawiązuje formą do wyżej opisanej kapliczki barokowej.
Przy pierwotnej drodze do wsi Kierwiny (obecnie nieco przesuniętej w kierunku południowo-wschodnim) usytuowana jest kapliczka z roku 1752. Kapliczka wzniesiona jest na planie nieregularnego pięcioboku (5/8), na masywnym cokole. W niszy kapliczki umieszczono drewnianą rzeźbę św. Franciszka z 1752 roku. Rzeźba nieznanego wykonawcy jest naśladownictwem rzeźby św. Franciszka z kościoła.
Przy drodze do wsi Kiersnowo nieopodal wschodniego narożnika ogrodzenia klasztornego znajduje się barokowa kapliczka, w której umieszczona jest rzeźba św. Antoniego roku 1761.
Opracowanie:
Ks. Wojciech Sokołowski MIC - Kustosz Sanktuarium